Ozonator samochodowy

Jaki ozonator samochodowy - generator ozonu wybrać do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Generatory ozonu polskiego producenta ozonatorów dla myjni, warsztatów serwisujących klimatyzację w samochodzie. Zestawienie cen i oferowanych urządzeń ozonujących.

Oferujemy trzy modele ozonatorów samochodowych: A 10, A 20 i A 40.

Ozonatory samochodowe

ozonator samochodowy 12v a 10 minimax

Ozonator do odgrzybiania, ozonowania klimatyzacji samochodowej A 10

Ozonator skonstruowany z myślą o użytkownikach samochodów. Urządzenie przeznaczone do ozonowania klimatyzacji w aucie oraz bardzo małych pomieszczeń zasilane z gniazda zapalniczki 12 V albo sieci 230 V. Mały, poręczny ozonator z wyłącznikiem czasowym 2 h. Przystępny cenowo generator ozonu z czteroletnią gwarancją.

Wszelkie pytania i zamówienia prosimy składać wyłącznie poprzez formularz kontaktowy na stronie www.koronaozon.pl

ozonator powietrza a 20

Ozonator do odgrzybiania, ozonowania klimatyzacji samochodowej A 20

Wydajny, o solidnej, stalowej konstrukcji ozonator powietrza do samochodu; usuwa nieprzyjemne zapachy i odgrzybia klimatyzację samochodową; dwa razy większa wydajność niż ozonatora Korona A 10 skraca czas ozonowania samochodu; ozonator ten stawiamy (w samochodzie) w miejsce nóg pasażera kierując rurę wylotową pod skrytkę, w otwór czerpni klimatyzatora. Najpopularniejszy na rynku ozonator samochodowy – sprzedany w liczbie kilku tysięcy sztuk. Urządzenie ozonujące z pięcioletnią gwarancją.

ozonator powietrza a 40

Ozonator do odgrzybiania, ozonowania klimatyzacji samochodowej A 40

Ozonator powietrza w samochodzie o wydajności 40 gramów ozonu na godzinę – ozon przez niego wytwarzany nie zniszczy wnętrza samochodów, elektroniki; standardowy generator ozonu dla warsztatów serwisujących klimatyzację samochodową oraz firm zajmujących się praniem tapicerki samochodowej; dwa króćce wylotowe umożliwiają ozonowanie dwóch samochodów jednocześnie; ozonator samochodowy prosty w obsłudze, o świetnym stosunku ceny do wydajności.

Ozonatory samochodowe – dlaczego należy je używać

Samochód, auto. Spędzamy w nim dużo czasu. Dojeżdżamy do pracy, stoimy w korkach, myślimy w nim, nieraz odpoczywamy. Ale … zawsze oddychamy powietrzem z wnętrza samochodu. Jakie to powietrze? Przepuszczone przez filtr przeciwpyłkowy, klimatyzowane, chłodzone latem i ogrzewane zimą, ale nie sterylne.

Co należy zrobić aby powietrze w samochodzie było pozbawione alergenów, bakterii, wirusów i grzybów? Trzeba sprzątać, prać tapicerkę, ozonować wnętrze i klimatyzację samochodową. Ozon skutecznie zadba o higienę samochodu wewnątrz, oczyści i wysterylizuje powietrze. Usunie drobnoustroje i grzyby z kanałów klimatyzacji i ogrzewania.

Higiena samochodu – zadanie dla ozonatora

W samochodach gromadzi się nieprzyjemny zapach związany z rozlanymi płynami bądź żywnością. Dostają się one do trudno dostępnych miejsc. Dym tytoniowy może przeniknąć do każdej szczeliny, a jego pozostałości przylegają do podsufitki i innych powierzchni wewnątrz samochodu. Zapachy zwierząt, ludzkiego ciała sprawiają, że siedzenia, obicia i wycieraczki nieprzyjemnie pachną.

W jaki sposób można skutecznie usunąć nieprzyjemne zapachy z samochodu?

Rozwiązaniem problemu nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z wylotu klimatyzacji w aucie jest ozonowanie klimatyzacji. Ozon jest gazem utleniającym, a więc spalającym drobnoustroje (grzyby, bakterie, wirusy). Utlenia aromatyczne związki chemiczne odpowiedzialne za odór w aucie.

Ozon wytwarzany przez generatory ozonu wyjątkowo skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy atakując ich źródło. Wypełnia wnętrze, przedostaje się do otworów wentylacyjnych, pęknięć i szczelin (niedostępnych podczas mechanicznego czyszczenia), gdzie natychmiast zaczyna utleniać zapachy dymu tytoniowego, zwierząt lub stęchlizny.

Zatem ozonowanie (odgrzybianie) klimatyzacji, wnętrza auta usuwa nieprzyjemne zapachy oraz pozbawia wnętrze samochodu chorobotwórczych zarazków.

Wstawiając do auta ozonator, dokonamy procesu dezynfekcji klimatyzacji i wnętrza. Procesy dezodoryzacji i dezynfekcji biegną jednocześnie zużywając dostarczany ozon. Dlatego należy zrozumieć oba procesy. Należy przyłożyć wagę do dostarczenia odpowiedniej ilości ozonu.

Odpowiednia wydajność ozonatora samochodowego to podstawa

Małe urządzenia, produkujące poniżej 5 gramów ozonu na godzinę są nieprzydatne do ozonowania aut jak również pomieszczeń. Ustali się równowaga pomiędzy samoistnym rozpadem ozonu, jego konsumpcją i jego dostawą przez ozonator. Stężenie będzie niewystarczające do wykonania  dezynfekcji (zapach ozonu będzie wyczuwalny, ale dezynfekcja nie dokona się, nieprzyjemny zapach powróci po kilku godzinach). Generatory ozonu o wydatku kilkuset miligramów ozonu na godzinę to zabawki, a nie inżynieryjne konstrukcje. Takie urządzenia wydzielają oczywiście ozon, ale dla samochodu to za mało. Takim generatorem ozonu można ozonować lodówkę, buty, jedną kurtkę zapakowaną w worek, ale nie samochody. Identycznie ma się sprawa z procesami w większych kubaturach. Wydajność generatora ozonu musi być odpowiednia do ozonowanej kubatury.

Wstawiając ozonator do wnętrza samochodu nie musimy martwić się o brak tlenu do produkcji ozonu. Jest go kilkaset gramów, a urządzenie zużywa na godzinę tylko kilkadziesiąt. Oczywiście, można ozonować samochód stawiając generator ozonu na zewnątrz i doprowadzać ozon rurą poprzez uchylone szybę lub drzwi. Ale po co się męczyć, marnować się fizycznie?

Ozon produkowany przez nasze urządzenia (ozonatory) jest gazem biodegradowalnym. Rozpada się do tlenu, którym oddychamy. Systematyczne zabiegi ozonowania (szczególnie w okresie letnim) poprawiają komfort podróżowania, zwiększają koncentrację i chronią nas, kierowców przez zakażeniami. Auto zdezynfekowane gazowym ozonem jest pozbawione alergenów wziewnych i kontaktowych. Ozon usunie wszystkie zapachy: potu, dymu papierosowego, rozlanych napoi, resztek gnijącego jedzenia, perfum, zwierząt.

Ozon wytwarzany przez nasze urządzenia nie niszczy wnętrz samochodów

Ozonator powietrza oparty na naszej technologii – ozon przez niego wytwarzany nie odbarwi tapicerki, skóry, nie zdegraduje plastików, nie zaszkodzi elektronice (zapraszamy do zapoznania się z zakładką „Ozonatory” – opisujemy tam sposób wytwarzania ozonu w naszych ozonatorach oraz urządzeniach dostępnych na serwisach aukcyjnych, sprzedawanych przez konkurencyjne firmy).

Ozonowanie wnętrz samochodów ma kilkudziesięcioletnią tradycję. To stary, sprawdzony sposób, jedyny tak łatwo dostępny i przyjazny środowisku. Ozonujcie własny samochód jak najczęściej, kiedy macie możliwość, nawet raz w tygodniu. Poczujecie różnicę w oddychaniu, poprawi się Wasza koncentracja, po prostu będziecie oddychali świeżym powietrzem, jak po burzy i deszczu.

Formularz kontaktowy

© 2024 Ozonator.pl | Dokumenty
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.